Yeni Nesil ÖKC kullanma mecburiyetine ilişkin taslak yayımlandı
Mayıs 2017
e-Faturanın kaldıraç etkisi-2: Dijitalleşme endeksinde artış
Mayıs 2017

e-İhracat Fatura Bilgilendirme Semineri düzenlendi

İdea Teknoloji Çözümleri’nin müşterilerine yönelik düzenlediği e-İhracat Fatura Bilgilendirme Semineri yüksek bir katılımla gerçekleşti.

İhracat işlemlerinde e-Fatura uygulaması 01.07.2017 tarihi itibarıyla zorunlu olarak uygulanacak. Buna göre hali hazırda e-Fatura uygulamasına dahil olan mükellefler, 01.07.2017’den itibaren zorunlu olarak 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 11 inci maddesi kapsamındaki mal ihracı ve yolcu beraberi eşya ihracı (Türkiye’de ikamet etmeyenlere KDV hesaplanarak yapılan satışlar) kapsamındaki işlemleri için düzenleyecekleri faturalarını da e-fatura olarak düzenleyecek.

İdea Teknoloji Çözümleri, e-fatura mükellefi olup, ihracatta e-fatura kullanımını başlayacak müşterilerini bilgilendirmek için “e-ihracat fatura bilgilendirme semineri” düzenledi. 26 Mayıs 2017’de gerçekleşen ve yoğun ilgi gören seminerde, İdea Teknoloji uzman ekibi e-İhracat Fatura mevzuatı ve getirdiği yenilikler, geçiş sürecine ilişkin teknik detaylarla ilgili katılımcılara bilgi verdi. VisionPlus e-İhracat Fatura Portalı tanıtıldı, e-ihracat Fatura ile ilgili katılımcıların  soruları yanıtlandı.

İdea Teknoloji Çözümleri e-İhracat Bilgilendirme Semineri’nin kısa etkinlik filmine ve sunumların tamamına İdea Teknoloji Çözümleri YouTube hesabından ulaşılabiliyor.

 

 

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın