Ocak ÖKC Mali Rapor bildiriminde bugün (25 Şubat) son!
Şubat 2019
e-Arşiv Fatura’nın iptali
Mart 2019

30. Vergi Haftası kutlanıyor

1990 yılından bu yana her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülüyor.

Bu yıl 25 Şubat -3 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan 30.Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan etkinlikler arasında şunlar yer alıyor:

  • Türkiye genelinde, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler vergi dairelerinde oluşturulan heyetler tarafından işyerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacak.
  • Genç girişimcilere vergi konularında bilgilendirme yapılacak ve “Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki” broşürü dağıtılacak.
  • Üniversitelerde stantlar kurularak vergi bilinci, kayıt dışı ekonomi, istihdam, kariyer imkanları vb. konularda bilgilendirme yapılacak.
  • 81 ilde öğrenciler okullarında ziyaret edilerek vergi konusunda bilgilendirmeler yapılacak.
  • Türkiye genelindeki okullarda Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa Vergi Bilincini Geliştirme Eğitimleri düzenlenecek.
  • Vergi Haftası için hazırlanan “Şifre SİZsiniz, Geleceğin Garantisi Vergilerinizdir” ve “Kahveyle Hatrın, Verginle Katkın Olsun”  sloganlarının yer aldığı genel afişler ile “Vergilerle Hayalleriniz Gerçek Olsun” sloganının yer aldığı öğrencilere yönelik olarak hazırlanan afişler 81 ilde asılacak.

30. Vergi Haftası için hazırlanan ve kullanılan tüm görsellere, gerçekleştirilen etkinliklere  www.vergihaftasi.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Vergi Haftası dolayısıyla, Gelir İdaresi Başkanlığı, vergisini tam ve zamanında ödeyerek Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlayan tüm vatandaşlara teşekkürlerini sunuyor.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın